FAQ

Ktorá platobná brána je pre mňa najlepšia?

To závisí od viacerých faktorov. V prvom rade sa informujte u jednotlivých poskytovateľov platobných systémov (banky) o podmienkach využívania ich platobnej brány a o poplatkoch.

Najpopulárnejšie medzi WooCommerce eshopmi sú platobné brány od Tatra banky a TrustPay a GP webpay.

Čo potrebujem k tomu, aby som mohol prijímať platby v mojom eshope?

  1. Informujte sa u poskytovateľa platobného systému (v banke) ohľadom podmienok a poplatkov pre platby.
  2. Podpíšte zmluvu  s poskytovateľom platobného systému (banka).
  3. WordPress plugin platobnej brány odporúčame u nás zakúpiť až po podpísaní zmluvy.

Predplatné služby Aktualizácie a technická podpora? Čo to je?

Predplatné znamená, že si predplácate služby aktualizácie a technickej podpory na jeden rok s cieľom, aby Vám plugin bez problémov fungoval počas celého predplateného obdobia.

Aktualizácie – Prístup k najnovšej verzii pluginu Vám zaistí funkčnosť počas celej doby predplatného. Najnovšou verziou je myslená taká verzia pluginu, ktorá je kompatibilná a funkčná s poslednou vydanou verziou WordPress, WooCommerce a implementačným manuálom banky.

Technická podpora – Pomôžeme Vám s implementáciou a nastavením pluginu platobnej brány. Sme Vám k dispozícii kedykoľvek budete potrebovať pomôcť s pluginom. Ak by ste mali akýkoľvek problém s pluginom, napíšte nám. Skontrolujeme nastavenia a preveríme dôvod nefunkčnosti.

V prípade, že je nefunkčnosť spôsobená chybou v plugine, chybu odstránime a vydáme novú verziu. V prípade, že je nefunkčnosť spôsobená nekompatibilitou s iným pluginom alebo témou, prípadne chybou na strane banky, budeme Vás informovať o možných krokoch.

Čo znamená predplatné s automatickou obnovou?

K pluginom platobných brán poskytujeme aktualizácie a podporu, ktorú si odoslaním objednávky a zaplatením predplatíte na jeden rok.

V prípade platby kartou sa zároveň aktivuje automatcké obnovovanie predplatného, čo znamená, že keď uplynie rok od objednávky, predplatné sa Vám obnoví automaticky na ďalší rok a platba kartou prebehne automaticky.

Pred uplynutím jedného roka dostanete emailovú notifikáciu o predĺžení predplatného na ďalší rok.

Môžem predplatné kedykoľvek zrušiť?

Áno, predplatné môžete kedykoľvek zrušiť po prihlásení sa na stránke Môj účet v sekcii Predplatné kliknutím na Zrušiť predplatné.  Plugin platobnej brány môžete ďalej používať aj po zrušení predplatného. Aktualizácie a technickú podporu budete môcť využívať len do konca predplateného obdobia.

Môžem moduly platobných brán používať aj na viacerých eshopoch?

Áno. Všetky naše moduly sú distribuované pod licenciou GNU GPL. Znamená to, že máte k dispozícii všetky slobody, aké ponúka aj samotný WordPress. No aktualizácie a technickú podporu poskytujeme len pre stránky, ktoré majú aktívne predplatné.

Ak chcete mať istotu funkčnej platobnej brány na všetkých stránkach, odporúčame zakúpiť predplatné služby Aktualizácie a technická podpora na všetky Vaše eshopy.

Poskytujete množstevné zľavy?

Áno. Ak si plánujete zakúpiť viacero platobných brán naraz, napíšte nám počet na info@platobnebrany.sk, a pošleme Vám zľavový kupón.
Niektoré pluginy ponúkame aj vo forme bundle. Touto formou si môžete kúpiť viacero pluginov v jednom balíčku za zvýhodnenú cenu.
Jednotlivé zľavy nie je možné navzájom kombinovať.

Pri prvom obnovení predplatného ako náš verný zákazník navyše získate:

  • 20% zľavu na akýkoľvek ďalší plugin z PlatobneBrany.sk (zľavový kupón dostanete na vyžiadanie)
  • 50% zľavu na code review vášho eshopu (https://webikon.sk/revizia-kodu/)

Čo mám zadať ako notifikačnú URL v nastaveniach brány?

Ako notifikačnú URL adresu zadajte hlavnú stránku Vášho eshopu. Zvyčajne je to domovská stránka, napr. https://vasadomena.sk.

Prijaté objednávky sa nám nenastavujú do stavu “Spracováva sa”.

Skontrolujte si, či máte ako notifikačnú URL adresu nastavenú hlavnú stránku Vášho eshopu (v tvare https://mojeshop.sk). Ak problém aj naďalej pretrváva, kontaktujte nás.

Kde nájdem aktuálne verzie pluginov?

Nájdete ich na podstránke Aktuálne verzie pluginov. Niektoré naše pluginy zobrazujú dostupnosť novšej verzie pluginu už aj v administráci WordPress.

Ako získam z e-shopu stav systému?

V administrácii WordPress kliknite na WooCommerce -> Stav -> Stav systému -> Stiahnuť súbor so správou o systéme – Kopírovať pre podporu

Aké verzie WordPress / WooCommerce / PHP potrebujem na používanie pluginov?
Aktuálnu verziu pluginov udržiavame tak, aby fungovala s najnovšími verziami WordPress, WooCommerce a s podporovanými verziami PHP. Z technických dovodov nevieme na 100% zaručiť funkčnosť pluginov so staršími verziami WordPress/WooCommerce/PHP, no v prípade záujmu vieme sprístupniť aj staršie verzie našich pluginov.

Kde nájdem (rozšírené) logy z pluginu?
Základné informácie sa zapisujú do poznámku k objednávke. Rozšírená záznamy (logy) nájdete v WooCommerce – Stav – Záznamy, kde si treba vpravo vybrať súbor s logmi k pluginu  NázovPluginu-dátum-xxx.log a kliknúť na Zobraziť.

Ako fungujú aktualizácie pluginov?
Ak máte aktívne predplatné, máte prístup k aktualizáciam pluginu. Pre novšie pluginy máte možnosť aktualizovať priamo v administrácii WordPress (Pluginy – Aktualizovať). Druhou možnosťou je prihlásiť sa na PlatobneBrany.sk a v sekcii Môj účet – Na stiahnutie nájdete súbory pluginu na stiahnutie. V administrácii WordPress, v časti Pluginy, deaktivujte a zmažte staršiu verziu pluginu, nahrajte novú verziu a aktivujte ju. Nastavenia pluginu zostanú zachované.

Ktoré eshopy používajú pluginy platobných brán?
Naše pluginy používajú tisícky WordPress webov, medzi ne patria aj eshopy ako sú napr.: Powerlogy, Folklor.sk, Peter Sasín, Neseda, the Bridge, Lenivá Kuchárka, Gardenhouse, Nosene, Goriffee, Tatrakon, Hopin, Moderný Pračlovek, DobrýRum, Hotel Zochova Chata, Slowlandia

Podporujete v pluginoch multilanguage a multicurrency pluginy?

Multilanguage pluginy by mali byť kompatibilné. Multicurrency pluginy zatiaľ nepodporujeme.