Publikované

Dostupnosť aktualizácií pluginov v admine

Všetky naše pluginy postupne prepisujeme do nášho nového frameworku, s ktorým prichádzajú viaceré vylepšenia, ako rozšírené logovanie a teraz už aj dostupnosť aktualizácií priamo vo WordPress administrácií.

Prvé pluginy, ktoré dostali možnosť stiahnutia a inštalácie aktualizácie z administrácie, sú pluginy Tatra banka CardPay a ComfortPay vo verziách 1.2.x.

Keď bude dostupná nová verzia pluginu, budete to vidieť v zozname pluginov a zároveň v zozname dostupných aktualizácii (Nástenka – Aktualizácie).

Môžete si zobraziť detaily najnovšej verzie (changelog), kde sa dočítate, aká fukcionalita v plugine pribudla, prípadne, či najnovšia verzia opravuje nejakú chybičku krásy v plugine.

Nepotrebujete k tomu žiadne licenčné kľúče. Stačí mať aktívne predplatné technickej podpory a aktualizácií pre vašu doménu a možnosť „aktualizovať“ sa zobrazí automaticky. Ak nemáte aktívne predplatné pre daný plugin, zobrazí sa text „Automatická aktualizácia tohto pluginu nie je k dispozícii.“

Kliknutím na „aktualizovať“ sa stiahne najnovšia verzia pluginu z nášho servera a spustí sa jeho aktualizácia.

Samozrejme, aj naďalej zostáva pôvodná možnosť stiahnutia zip-ka s aktuálnou verziou pluginu z PlatobneBrany.sk, s následnou manuálnou aktualizáciou pluginu.

V priebehu najbližších týždňov pribudne možnosť aktualizovania z administrácie aj v ďalších našich pluginoch.

Doplnené: Ak by ste mali záujem využívať tieto (polo)automatické aktualiázie jedného pluginu na viacerých doménach, napíšte nám a pošleme Vám kupón na 50% zľavu.

Publikované

Zapamätať kartu v plugine Tatra banka ComfortPay

Do pluginu Tatra banka ComfortPay sme vo verzii 1.1 pridali novú funkcionalitu, ktorá umožňuje zákazníkovi uloženie platobnej karty pre ďalšie nákupy v eshope.

Služba ComfortPay od Tatra banky je určená pre spoločnosti, ktoré opakovane inkasujú platby platobnou kartou od svojich zákazníkov. Platby môžu byť s pravidelnou alebo nepravidelnou frekvenciou, v rovnakej výške alebo s premenlivou sumou.

V plugine Tatra banka ComfortPay môžete využiť dve základné možnosti použitia opakovaných platieb.

Prvou možnosťou sú opakované platby cez funkciu Zapamätať kartu. Zákazník si pri prvom nákupe môže zvoliť, aby sa jeho platobná karta uložila v zabezpečenom systéme Tatra banky.

Voľba v pokladni pri prvom nákupe

Pri opätovnom nákupe bude mať zákazník k dispozícii možnosť zvoliť použitie uloženej platobnej karty a bude môcť dokončiť nákup bez toho, aby musel opätovne vypĺňať údaje z platobnej karty.

Voľba v pokladni pri opakovanom nákupe

Druhou možnosťou sú automatické platby za predplatné, či už s pravidelnou alebo nepravidelnou frekvenciou. V tomto prípade budete potrebovať navyše k pluginom CardPay a ComfortPay aj plugin WooCommerce Subscriptions, ktorý Vám umožní manažovať predplatné a iniciovať platby na obnovenie predplatného.

V ďalších verziách pluginu ComfortPay plánujeme pridať zobrazovanie detailov uloženej karty (posledné štvorčíslie a dátum expirácie) a možnosť kartu odobrať alebo zapamätať inú kartu.

Obdobnú funkcionalitu plánujeme pridať aj do ostatných platobných brán, v ktorých takúto možnosť prevádzovateľ ponúka.

Ak máte záujem o ComfortPay, informujte sa o podmienkach využívania služby v Tatra banke. Zároveň si overte u poskytovateľa hostingu, či môžete mať statickú IP adresu, nakoľko Tatra banka vám umožní využívanie tejto služby len pre konkrétnu IP adresu servera.

Publikované

Nové pluginy CardPay a ComfortPay

Pripravili sme novú verziu WooCommerce pluginov Tatra banka CardPay a Tatra banka ComfortPay . Pluginy sme postavili na našom novom frameworku pre pluginy. Medzi vylepšeniami, ktoré prinášajú, nájdete:

 • automatická kontrola dostupnosti novej verzie pluginu
 • overovanie stavu platby v prípade, keď zákazník opustí proces nákupu hneď po platbe
 • spoľahlivejšie spracovanie menej štandardných situácií pri platbách
 • rozšírené logovanie
 • podpora refundácií v CardPay aj ComfortPay

Pre pluginy plánujeme v najbližších mesiacoch pridať aj ďalšie funkcionality, ako napr. možnosť zapamätať kartu pre vracajúcich sa zákazníkov a automatické aktualizácie pre jednoduchšiu údržbu WordPress pluginov.

Ak máte aktívne predplatné aktualizácií pluginov, nový plugin si môžete stiahnuť po prihlásení sa na PlatobneBrany.sk.

Ak vám predplatená doba už uplynula, predplatné si môžete obnoviť na ďalších 12 mesiacov s 20% zľavou. Pred platbou použite kupón CARDPAY20. Kupón je platný do 18.3.2020 pre aktivovanie aj pre predĺženie predplatného pluginov CardPay a ComfortPay.

Postup pre nasadenie nového pluginu:

 1. Skontrolujte si, či Váš webhosting server používa PHP verziu 7.1 (alebo novšiu), plugin ComfortPay potrebuje navyše aj rozšírenie soap
 2. Pripravte si údaje, ktoré ste dostali od banky po podpise zmluvy
 3. Po prihlásení sa na PlatobneBrany.sk si stiahnite zip súbor pluginu (napr. v Môj účet -> Na stiahnutie -> wc-cardpay-1.0.5.zip alebo novší)
 4. V administrácii vášho eshopu deaktivujte a zmažte pôvodný plugin (Pluginy -> WooCommerce CardPay -> Deaktivovať a následne Zmazať)
 5. Nahrajte zip súbor nového pluginu (Pluginy -> Pridať nový -> Nahrať plugin -> vybrať súbor wc-cardpay-1.0.5.zip z vášho počítača -> Inštalovať teraz)
 6. Aktivujte nový plugin
 7. V nastaveniach pluginu (WooCommerce -> Nastavenia -> Platby -> TB CardPay)
  1. zaškrtnite Povoliť platbu TB CardPay
  2. vyplňte polia ID obchodníka a Bezpečnostný kľúč
  3. odstráňte zaškrtnutie v poli Zapnúť testovaciu prevádzku
  4. kliknite na Uložiť zmeny
 8. Vykonajte testovaciu platbu (môžete si vytvoriť testovací produkt v hodnote 0,1€ a spraviť platbu kartou).

V prípade otázok nám napíšte na info@platobnebrany.sk.

Publikované

Apple Pay platby už aj v CardPay (Tatra banka)

Tatra banka implementovala do CardPay možnosť prijímať platby prostredníctvom Apple Pay.

Pre začatie využívania Apple Pay nie je potrebná žiadna zmena. Pokiaľ v eshope používate náš plugin CardPay, vaši zákazníci vlastniaci zariadenia iPhone, iPad alebo Mac už môžu platiť prostredníctvom tohto moderného spôsobu platenia.

Pridajte si logo Apple Pay na stránku vášho eshopu
Publikované Vložiť komentár

Stav objednávky vo WooCommerce

Stav objednávky vo WooCommerce indikuje v akom stave sa objednávka nachádza. Je to informácia pre zákazníka a prevádzkovateľa obchodu, podľa ktorej vedia zistiť, či je zaplatená a čo sa bude najbližšie diať s objednávkou.

Objednávka je vytvorená v momente, keď zákazník dokončí proces objednávky kliknutím na Objednať s povinnosťou platby. Objednávka dostane svoje unikátne číslo (Order ID) a je v stave Prijatá (angl. Pending).

Ako unikátne ID objednávky sa vo WooCommerce, podobne ako pre články a stránky, používa Post ID, čo znamená, že čísla objednávok nenasledujú za sebou sekvenčne (napr. 1, 5, 27). Ak by ste chceli, aby čísla objednávok boli sekvenčné (1, 2, 3), použite na to plugin, napríklad Sequential Order Numbers Pro.

Každá objednávka má okrem svojho ID aj stav, v ktorom sa aktuálne nachádza. Začiatočný stav je vždy stav Prijatá (angl. Pending). Tu je prehľad všetkých stavov objednávok vo WooCommerce.

 • Prijatá (angl. Pending) – Objednávka bola prijatá, nie je zaplatená (platba nebola iniciovaná). Čaká sa na informáciu o stave platby od platobnej brány.
 • Spracováva sa (angl. Processing) – Platba bola prijatá (objednávka je zaplatená), stav skladu bol znížený, objednávka čaká na odoslanie. Pre produkty, ktoré sú virtuálne a na stiahnutie sa tento stav nepoužíva.
 • Vybavená (angl. Completed) – Objednávka bola doručená a je vybavená. Žiadna ďalšia akcia sa nevyžaduje.
 • Neúspešná (angl. Failed) – Platba nebola úspešná alebo bola zamietnutá.
 • Čaká na platbu (angl. On-hold) – Čaká sa na (offline) platbu, ktorú je potrebné manuálne potvrdiť. Stav skladu bol znížený. Používa sa napr. pri platbe prevodom na bankový účet.
 • Zrušená (angl. Cancelled) – Objednávka bola zrušená adminom alebo zákazníkom. Stav skladu bol navýšený. Žiadna ďalšia akcia sa nevyžaduje.
 • Refundovaná (angl. Refunded) – Objednávka bola refundovaná administrátorom. Žiadna ďalšia akcia sa nevyžaduje.

Nákres stavov objednávok WooCommerce

Nákres stavov objednávok WooCommerce pre dobierku