Uverejnené

Dostupnosť aktualizácií pluginov v admine

Všetky naše pluginy postupne prepisujeme do nášho nového frameworku, s ktorým prichádzajú viaceré vylepšenia, ako rozšírené logovanie a teraz už aj dostupnosť aktualizácií priamo vo WordPress administrácií.

Prvé pluginy, ktoré dostali možnosť stiahnutia a inštalácie aktualizácie z administrácie, sú pluginy Tatra banka CardPay a ComfortPay vo verziách 1.2.x.

Keď bude dostupná nová verzia pluginu, budete to vidieť v zozname pluginov a zároveň v zozname dostupných aktualizácii (Nástenka – Aktualizácie).

Môžete si zobraziť detaily najnovšej verzie (changelog), kde sa dočítate, aká fukcionalita v plugine pribudla, prípadne, či najnovšia verzia opravuje nejakú chybičku krásy v plugine.

Nepotrebujete k tomu žiadne licenčné kľúče. Stačí mať aktívne predplatné technickej podpory a aktualizácií pre vašu doménu a možnosť “aktualizovať” sa zobrazí automaticky. Ak nemáte aktívne predplatné pre daný plugin, zobrazí sa text “Automatická aktualizácia tohto pluginu nie je k dispozícii.”

Kliknutím na “aktualizovať” sa stiahne najnovšia verzia pluginu z nášho servera a spustí sa jeho aktualizácia.

Samozrejme, aj naďalej zostáva pôvodná možnosť stiahnutia zip-ka s aktuálnou verziou pluginu z PlatobneBrany.sk, s následnou manuálnou aktualizáciou pluginu.

V priebehu najbližších týždňov pribudne možnosť aktualizovania z administrácie aj v ďalších našich pluginoch.

Doplnené: Ak by ste mali záujem využívať tieto (polo)automatické aktualiázie jedného pluginu na viacerých doménach, napíšte nám a pošleme Vám kupón na 50% zľavu.